Władze

Zarząd

Skład Zarządu Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa wybranego na kadencję 2016-2018:

Antoni Pomianowski
Antoni Pomianowskiprezes
Warszawiak od pokoleń, z wykształcenia socjolog specjalizujący się w tematyce samorządu lokalnego, obecnie specjalista w organizacji międzynarodowej. Przez wiele lat, jako przedsiębiorca zajmował się organizacją wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Studiował na Słowenii oraz pracował w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Zapalony społecznik i aktywny podróżnik po różnych zakątkach świata. Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
Kontakt: pomianowski@imu.waw.pl
piotr-wajszczuk
Piotr Wajszczukwiceprezes
Mieszkaniec Zielonego Ursynowa od urodzenia. Studiował w Wyższej Szkole Handlu i Prawa na wydziale prawa. Żonaty, ojciec dwójki dzieci – Piotra i Nataszy. Jeden z inicjatorów wniosku o modernizację boiska przy Szkole Podstawowej nr 100 w Grabowie oraz projektu rozbudowy placówki. Jeden z fundatorów Fundacji „Przyjaciół Setki” mającej na celu wspomaganie działalności placówek oświatowych na Zielonym Ursynowie. Szczególnie drogie są mu problemy i inicjatywy społeczne związane właśnie z tym terenem i ich mieszkańcami. Radny Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
michal_zenka
Michał Zenkawiceprezes
Z wykształcenia politolog. Warszawiak z wyboru i zamiłowania. Od 16 lat mieszka na Ursynowie Północnym. Zdobywał doświadczenia w szkolnictwie, marketingu i PR, produkcjach filmowych i prywatnym biznesie. Założyciel Fundacji SąSiatki i SąSieci (cel: budowa obywatelskich więzi), trzykrotnie pracował społecznie w Zespole ds. Budżetu Partycypacyjnego na Ursynowie. Stawia na dialog, sprawną komunikację i dobro wspólne.
Wrobel
Hanna Wróbelsekretarz
Absolwentka administracji na Politechnice Warszawskiej, urzędnik, redaguje na Facebooku stronę „SM Wyżyny – nieoficjalna strona mieszkańców”, pomysłodawczyni petycji w sprawie przyznania pieniędzy na modernizację ul. Płaskowickiej (www.imu.waw.pl/plaskowickiej/) i twórczyni petycji w sprawie ochrony przed zabudową centralnego zielonego terenu przy ul. Kazury, co nie przeszkadza jej zabiegać o modernizację parkingów SM Wyżyny i lokalizację ich na obrzeżach osiedli – w miejscach, gdzie jest odpowiedni dojazd. Jest zwolenniczką dostosowania infrastruktury dla wszystkich użytkowników – stąd pomysł montażu na Ursynowie separatorów ochraniających chodniki. Projektodawczyni dwóch zwycięskich projektów z Budżetu Partycypacyjnego: „Rowerowego miasteczka ruchu i parku rekreacyjnego na Kazury zamiast nowej zabudowy” oraz „Dodatkowego przejścia dla pieszych przez Stryjeńskich między Wąwozową a Przy Bażantarni”.
Maciej Mackiewicz
Maciej Jan Mackiewiczczłonek zarządu
Bezpartyjny, magister ekonomii, przedsiębiorca, społecznik, honorowy krwiodawca, a na co dzień pracownik pogotowia ratunkowego w Służbie Krwi. Lat 40, żonaty, ojciec Wiktora i mąż Katarzyny. Pomysłodawca i założyciel Ruchu Społecznego „Ursynów to LUBIĘ” (www.ursynowtolubie.pl) kreującego oraz wspierającego dobre wzorce i inicjatywy w naszej dzielnicy. Twórca wielu społecznych kampanii internetowych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym i czystości w miejscach zamieszkania. Propaguje stworzenie nowych miejsc parkingowych oraz bezpiecznej i przyjaznej infrastruktury drogowej dla pieszych, rowerzystów, biegaczy oraz kierowców. Przedstawił władzom dzielnicy i SMB „Imielin” konkretne projekty poprawiające bezpieczeństwo i komfort zamieszkiwania na Ursynowie.

Dominik Nowakskarbnik
Bezpartyjny społecznik, wasz sąsiad z Ursynowa Północnego, od 8 lat Warszawiak z wyboru, zdobywał doświadczenie w administracji, marketingu i własnym biznesie, członek Zespołu ds Budżetu Partycypacyjnego na Ursynowie, zapalony podróżnik po Ursynowie, Polsce i świecie, miłośnik polskich gór (w tym szczególnie Górki Kazurki ;)), historyk-amator (m.in. w temacie Polskiego Państwa Podziemnego).

Historyczne składy zarządu:
Kadencja 2014-2016

  • Prezes – Antoni Pomianowski
  • Wiceprezes – Michał Zenka
  • Wiceprezes – Chrystian Kozikowski (01.2014-02.2015), Kamil Orzeł (02.2015-12.2015), Piotr Wajszczuk (12.2015-03.2016)
  • Skarbnik – Wojciech Matyjasiak
  • Sekretarz – Maria Dutkowska (01.2014-02.2015), Maciej Antosiuk (02.2015-12.2015), Maciej Mackiewicz (12.2015-03.2016)

Komisja Rewizyjna

Skład Komisji Rewizyjnej Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa wybranej na kadencję 2016-2018:

  • Maciej Mazurprzewodniczący
  • Piotr Janowskiczłonek komisji
  • Tomasz Grochulskiczłonek komisji