Drugi spacer po budowie POW

Pomimo nieprzyjemnej mżawki, mieszkańcy Ursynowa licznie stawili się w niedzielny poranek na spacerze po terenie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy zorganizowanym przez nasze stowarzyszenie. Na obawy i pytania dotyczące przyszłej budowy odpowiadał zebranym inż. Piotr Janowski, członek Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa oraz Mateusz Witczyński, przedstawiciel firmy Astaldi, wykonawcy tunelu. Prowadzący opowiedzieli między innymi o tym, jak będą wyglądały zjazdy i wjazdy na obwodnicę oraz jaką metodą będzie realizowany tunel. Wszystko to było poparte autorskimi ilustracjami, które znacznie ułatwiały zrozumienie zawiłości technicznych planowanej inwestycji.

Odpowiadając na obawy mieszkańców wykonawca zapowiedział, że roboty będą prowadzone w godz. 6-22, aby nie zakłócać ciszy nocnej. Co więcej, budowniczy będą dbali o to, aby dostawy na teren budowy odbywały się wyłącznie poza godzinami szczytu, tak aby niepotrzebnie nie korkować ursynowskich ulic. Ważną informacją była też deklaracja, iż po wykonaniu inwestycji na wlotach do tunelu i na węzłach zostaną wykonane pomiary hałasu, a od ich wyników zależeć będzie możliwość instalacji ekranów akustycznych w tym rejonie.

Ponieważ inwestycja jest realizowana w systemie „projektuj i buduj”, nie wszystkie szczegóły techniczne zostały jeszcze ustalone. Dlatego z pewnością nie będzie to ostatni taki spacer – będziemy dbać o to, aby mieszkańcy byli na bieżąco informowani o kolejnych decyzjach dotyczących budowy. Materiały informacyjne z wycieczki można znaleźć na tej stronie, zachęcamy też do śledzenia naszego profilu na Facebook-u Budowa POW na Ursynowie.

DSC_2478

Napisano w Aktualności