Tajemnice warszawskiego metra

15 stycznia miała miejsce wyprawa, zorganizowana przez Inicjatywę Mieszkańców Ursynowa, bratnią Inicjatywę Mieszkańców Ursusa oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Na liście znalazło się pięćdziesiąt czworo śmiałków, którym dane było od środka zapoznać się z „obiektem strategicznym o drugiej klasie tajności”, czyli stacją postojowo-naprawczą warszawskiego metra. Stąd obostrzenia zachowania poufności i brak zdjęć (z wewnątrz) czy filmu w naszej relacji. Pomimo tego mieszkańcy bardzo docenili sobie możliwość uczestniczenia w wyprawie, którzy za naszym pośrednictwem znaleźli się w środku. Na własne oczy mogli przekonać się, jak dużym i ważnym obiektem jest logistyka warszawskiej kolejki podziemnej.

Niezwykle miłym i kompetentnym przewodnikiem, cierpliwie odpowiadającym na dziesiątki pytań, był Zastępca Kierownika d/s Technicznych Metra Warszawskiemgo, któremu niniejszym serdecznie dziękujemy. Poznaliśmy zagadnienia dotyczące trakcji, pociągów (jest ich łącznie 75 składów czterech typów, czyli 450 wagonów), stacji metra, monitoringu, standardów bezpieczeństwa i wiele innych ciekawostek.

Gościnnym pracownikom Metra dziękujemy za współpracę, Zdzisławowi Grędzie z IMU(rsusa) i SEP za organizację a wszystkim ursynowianom za uczestnictwo. Z pewnością nie będzie to ostatnia taka wycieczka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napisano w Aktualności