Wniosek do ZDM w sprawie rond

Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa przygotowała wniosek do Zarządu Dróg Miejskich o zmianę organizacji ruchu na ursynowskich rondach, co poprawi zarówno płynność przejazdu, jak i bezpieczeństwo na drogach. Nasza propozycja polega na stworzeniu oznakowania poziomego (czyli „namalowania strzałek”), dzięki któremu z prawego pasa ruchu możliwy będzie jedynie skręt w prawo na rondzie. Jazda na wprost i w lewo odbywałaby się wyłącznie z lewego pasa ruchu, po wewnętrznym pasie ronda.

Obecnie wielu kierowców korzysta wyłącznie z zewnętrznego pasa ronda, niezależnie od kierunku jazdy. Zmniejsza to płynność ruchu, a także przyczynia się do wielu ryzykownych sytuacji. Jest to szczególnie zauważalne na rondach wzdłuż ul. Płaskowickiej, które w godzinach szczytu są notorycznie zakorkowane. Proponowane przez nas rozwiązanie z powodzeniem sprawdza się w wielu polskich miastach, m.in. w Zabrzu, Gliwicach czy Bytomiu.

Mamy nadzieję, że ZDM pozytywnie ustosunkuje się do naszej prośby. Jeżeli macie inne pomysły na usprawnienie ruchu drogowego na Ursynowie – napiszcie do nas! Zachęcamy też do wskazywania niebezpiecznych punktów w ramach naszej akcji „Bezpieczne drogi”.

Pełna treść wniosku

Napisano w Aktualności