Ewa Molak

Żona, mama, babcia. Od 33 lat mieszka na ursynowskich Jarach i tutaj wraz z mężem prowadzi rodzinną firmę. W związku ze swoim zawodem zwraca szczególną uwagę na to jak spędzamy wolny czas. Środowisko, w którym żyjemy ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Świat goni szybko do przodu, wszyscy jesteśmy zabiegani i zestresowani, dlatego bardzo ważny jest sposób oraz warunki w jakich odpoczywamy.

Od kilku lat zgłasza do Budżetu Partycypacyjnego projekty, które mają służyć wszystkim pokoleniom mieszkańców:

  • projekt – skwer „Słoneczny Jar” z 2017 r. został już zrealizowany, dba o niego wraz z „przyjaciółmi z podwórka” i Spółdzielnią Jary;
  • projekt na 2018 – tężnia „Maciejka” zdobywca największej ilości głosów na Ursynowie będzie realizowany wiosną przyszłego roku w Parku Jana Pawła II;
  • brała czynny udział w obronie Placu Wielkiej Przygody przed zabudową
  • popiera budowę filtrów nad Południową Obwodnicą Warszawy i walkę o odział pediatryczny w nowobudowanym szpitalu;
  • chce zawalczyć o poradnię zdrowia psychicznego dla dorosłych na NFZ oraz o zwiększenie budżetu na podlewanie roślinności.

Uważa, że decyzje o wydawaniu przewidzianych dla dzielnicy pieniędzy powinniśmy podejmować my sami – społeczność Ursynowa. Dlatego też zdecydowała się starać o mandat radnego.

Sprawowanie tej zaszczytnej funkcji pozwoli jej na bliższy kontakt z mieszkańcami i realnie wpłynie na sposób zaspokajania ich potrzeb.