Zmiana trasy 136

W związku z rozpoczętą budową Południowej Obwodnicy Warszawy zostanie wprowadzony szereg zmian komunikacyjnych na Ursynowie. Jedną z nich będzie zamknięcie ul. Lanciego, a w efekcie także zmiana tras autobusów, które dotychczas się tą ulicą poruszały. Dotyczy to m.in. linii 136. Niestety propozycja ZTM są niekorzystna dla mieszkańców i będzie wiązała się ze znacznymi utrudnieniami, zmuszając pasażerów do dalekich spacerów lub do skorzystania z samochodu.

Naszym zdaniem możliwe jest lepsze rozwiązanie, które prezentujemy poniżej. Chcemy poznać Państwa opinię na ten temat! Za pomocą formularza poniżej możecie ocenić, czy podoba Wam się propozycja ZTM czy nasza.

Linia 136

ZTM proponuje aby autobus ten jechał ul. Cynamonową tylko w kierunku Płaskowickiej, a po postoju wracał al. KEN. W ten sposób mieszkańcy okolic ul. Cynamonowej zostaną pozbawieni dojazdu do metra, co będzie szczególnie uciążliwe w trakcie porannego szczytu. Gdy wycofywano autobusy z tej ulicy, mieszkańcy uzyskali zapewnienie obsługi transportowej tego rejonu właśnie przez linię 136. Jednokierunkowy ruch w stronę południową jest absolutnie niewystarczający.

My proponujemy przedłużenie tej linii tak, aby utrzymać dwukierunkową trasę na ul. Cynamonowej. Autobusy mogłyby skręcać w ul. Płaskowickiej, jechać dalej Rosoła a następnie wracać ul. Belgradzką i al. KEN. Postój autobusów byłby możliwy w zatoce przy metrze Natolin, która dziś nie obsługuje żadnej linii. Stacja metra dawałaby też dostęp do zaplecza sanitarnego bez potrzeby montowania przenośnych toalet (toi toi) dla kierowców.

Kliknij aby powiększyć obrazek

Jeżeli zgadzasz się ze zmianami proponowanymi przez ZTM nie rób nic. Jeżeli uważasz nasz pomysł, za lepszy, podpisz petycję poniżej:

WAŻNE: Aby rozpatrzyć wniosek ZTM wymaga podania adresu. Dodaliśmy taką możliwość do petycji. Nie przekazujemy Państwa danych ŻADNYM innym podmiotom.

Zmiana trasy 136

Szanowni Państwo,
proszę o zmianę proponowanej przez ZTM trasy linii 136 wynikającej z budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Przy obecnym rozwiązaniu mieszkańcy okolic ul. Cynamonowej zostaną pozbawieni dojazdu do metra, co będzie szczególnie uciążliwe w trakcie porannego szczytu. Gdy wycofywano autobusy z tej ulicy, mieszkańcy uzyskali zapewnienie obsługi transportowej tego rejonu właśnie przez linię 136. Jednokierunkowy ruch w stronę południową jest absolutnie niewystarczający.

Proponujemy przedłużenie tej linii tak, aby utrzymać dwukierunkową trasę na ul. Cynamonowej. Autobusy mogłyby skręcać w ul. Płaskowickiej, jechać dalej Rosoła a następnie wracać ul. Belgradzką i al. KEN. Postój autobusów byłby możliwy w zatoce przy metrze Natolin, która dziś nie obsługuje żadnej linii. Stacja metra dawałaby też dostęp do zaplecza sanitarnego dla kierowców.

Z wyrazami szacunku,

[signature]

Podziel się tym ze znajomymi:

   

Podpisując petycję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych umieszczonych w formularzu zgodnie z regulaminem.